Łódź: konferencja prasowa Metropolity Łódzkiego i autorów książki „CzwartePrzykazanie.pl”

11 grudnia 2013

W czwartek w siedzibie Kurii Metropolitalnej w Łodzi odbędzie się spotkanie z dziennikarzami w sprawie książki „CzwartePrzykazanie.pl”. W konferencji weźmie udział Metropolita Łódzki Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski oraz autorzy publikacji – Iwona Schymalla i Maciej Zdziarski.

Każdy z uczestników konferencji prasowej otrzyma bezpłatnie promocyjny egzemplarz książki. „CzwartePrzykazanie.pl” składa się z kilkunastu rozmów z lekarzami, psychologami i innymi specjalistami. Eksperci dają wiele praktycznych rad, zalecenia dotyczące zdrowego trybu życia, rady dla rodzin opiekujących się chorymi seniorami, a także propozycje prostych rozwiązań, które mogą ułatwić życie.

Książkę otwiera wywiad z Księdzem Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim. Metropolita łódzki opowiada o tym, jak można w rodzinie z miłością i troską zmierzyć się z różnymi wyzwaniami, które niesie ze sobą podeszły wiek. Ksiądz Arcybiskup wskazuje na potrzebę posługiwania się wyobraźnią miłosierdzia, o której mówił Ojciec Święty Jan Paweł II. Opowiada także o własnych doświadczeniach rodzinnych.